Poprawa klasy kotła - elektrofiltr

Z nami możesz skutecznie walczyć ze smogiem

Seria ION

Firma Metalerg, ekspert w produkcji kotłów na biomasę o szerokim zakresie mocy, łącząc siły ze specjalistami z branży mechatroniki – Brightair, opracowała linię produktów umożliwiających skuteczne odpylanie spalin. W wyniku wspólnych prac opracowano serię produktów dla szerokiej gamy urządzeń cieplnych.

Jesteśmy w stanie oczyścić spaliny ze szkodliwego pyłu PM10 i PM2,5. Niezależnie czy posiadacie państwo kominek o mocy kilku kW, kocioł na węgiel lub stałe paliwo biomasowe do mocy 1MW, jesteśmy w stanie pomóc.

Urządzenia te pomagają usunąć większość cząstek stałych znajdujących się w spalinach, ograniczając dzięki temu ich emisję do atmosfery. Bez wysiłku uzyskują one redukcję stężenia pyłu z początkowego stężenia ponad 500 mg/m3 do zaledwie 30 mg/m3.. W tym celu wykorzystywane jest zjawisko oddziaływania elektrostatycznego: spaliny poddane działaniu silnego pola elektrostatycznego ulegają jonizacji, a cząstki stałe znajdujące się w gazie zostają przyciągnięte do elektrody osadczej – łatwej w czyszczeniu stalowej siatki.

W celu uzyskania szczegółów oraz cennika oferowanych przez nas urządzeń, zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza lub mailowo na adres ion@brightair.eu.

Wyższa klasa w niskiej cenie

Zastosowanie urządzeń z serii ION pozwala na poprawę klasy istniejącego układu spalania paliwa bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wymiany kotła na nowy. Można używać je z każdym paliwem stałym o wilgotności do 35%. Odpylacze ION mogą być stosowane zarówno jako indywidualne źródło odpylania spalin jak i w układzie kaskadowym. W kotłach firmy Metalerg stosowane są układy multicyklon/elektrofiltr lub komora osadcza/elektrofiltr. Prowadzone próby wykazały usunięcie z cząstek stałych z poziomu 680mg/m3 do poziomu zaledwie 29mg/m3.

Bezpieczeństwo i wygoda

Seria ION cechuje się wysoką jakością zastosowanych zabezpieczeń spełniających wymagania przemysłowe. Wszystkie urządzenia są dokładnie testowane, a zastosowane układy sterowania uniemożliwiają pracę urządzenia w warunkach zagrażających bezpieczeństwu obsługi. 

Wygodnym rozwiązaniem dla użytkownika końcowego jest możliwość sprawdzenia stanu swojego urządzenia przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie urządzenia ION mają możliwość połączenia z systemem Brightair Cloud. Nasza chmura umożliwia nie tylko zdalną kontrolę parametrów pracy urządzenia, ale również diagnostykę, uruchomienie i serwis bez konieczności wizyty w placówce klienta, czy nawet wyłączania urządzenia, co znacząco obniża koszty eksploatacji.

Sprawdzone technologie i niezawodna konstrukcja

W trosce o użytkowników produkowanych przez nas rozwiązań   zasilacze do odpylaczy elektrostatycznych produkcji firmy Brightair cechują się zastosowaniem rozwiązań w standardzie przemysłowym. Już na etapie wczesnego projektowania założenia wymusiły zastosowanie rozwiązań które umożliwiają bezpieczną i bezawaryjną pracę urządzeń. W przypadku uszkodzenia któregokolwiek z przewodów lub  wyłączników krańcowych i bezpieczeństwa, odłączenia któregoś z zasilaczy podczas pracy czy awarii (np. w skutek zalania) dowolnego elementu systemu nastąpi automatycznie odcięcie wysokiego napięcia.

Oferowany system składa się z dwóch elementów:

Zasilacz wysokiego napięcia PSU-50
Jednostka sterująca MCU-8
Zasilacza wysokiego napięcia
Centralnej jednostki sterującej

Zasilacze mogą być dostarczone w wersji umożliwiającej samodzielną pracę (standalone), lub jako podzespoły współpracujące z jednostką centralną. Tylko w drugim rozwiązaniu możliwe jest synchroniczne sterowanie wieloma zasilaczami z jednego miejsca.

Każdy zasilacz Brightair posiada szereg zabezpieczeń przeciwzwarciowych i nadprądowych które chronią użytkowników oraz elektronikę w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Zasilacze Brightair posiadają elektroniczną regulację napięcia wyjściowego co pozwala na wykorzystanie ich w instalacjach różnej mocy i różnych konstrukcji kanału odpylania. Dostępne są zasilacze o różnych maksymalnych napięciach wyjściowych, zależnie od potrzeb.

Jednostka centralna może współpracować z 8 zasilaczami co oznacza, że może ona samodzielnie obsłużyć kilka układów odpylania dla kotłów dużej mocy. Posiada ona połączenie z internetem umożliwiające zdalny monitoring i serwis Brightair Cloud.

Zasilacze i jednostka centralna mogą zostać wykonane na specjalne zamówienie z logo Państwa firmy.